Bine Ati Venit Pe Kill-ZoNe Comunity
Va Rugam Inregistrati-va/Logati-va!
Pentru Contact add the_boy_gaby

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine Ati Venit Pe Kill-ZoNe Comunity
Va Rugam Inregistrati-va/Logati-va!
Pentru Contact add the_boy_gaby
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Optimizare si intretinere PC- software util

2 participanți

In jos

Optimizare si intretinere PC- software util Empty Optimizare si intretinere PC- software util

Mesaj Scris de Cypy_Love_Alexa Vin Mai 14, 2010 1:43 am

Daca aveti probleme dese cu calculatorul, incetinirea proceselor, crash-uri frecvente, viteza de navigare pe internet este diminuata sau spatiul de pe hard-disk devine insuficient atunci probabil este cazul sa apelati la un program de optimizare si intretinere. In acest articol va voi prezenta un astfel de program, pe care il folosesc cu incredere de mai bine de un an cu rezultate foarte bune. Acesta se numeste Wise Disk Cleaner, este un software gratuit usor de folosit si accesibil utilizatorilor neexperimentati.

Cum functioneaza acest software?

Wise Disk Cleaner este conceput pentru a scana si elimina fisierele necorespunzatoare din calculatorul vostru care nu mai sunt folosite de nici un software din sistem (dezinstalari incomplete, fisiere temporare de Internet etc.).

Va ofer exemplul meu personal: pe un calculator vechi de 2 luni si jumatate am reusit sa eliberez la prima folosire in jur de 700 MB de continut nefolositor. Avantajul nu consta atat in eliberarea spatiului de pe hard-disk cat mai ales in imbunatatirea performantelor calculatorului.

Wise Disk Cleaner vine impreuna cu un alt software gratuit foarte util, complementar programului de baza: Deleted file Recovery tool, care permite recuperarea eficienta a datelor pierdute in cazul in care un utilizator doreste sa faca acest lucru.

Pentru download gratuit, click aici : http://download.cnet.com/Wise-Disk-Cleaner/3000-2086_4-10613345.html

Un alt program din categoria celor de optimizare si intretinere este Advanced System Care al celor de la Iobit. Acest utilitar este de asemenea gratuit, la fel ca si Wise Disk Cleaner, insa, spre deosebire de acesta din urma ofera servicii mult mai elaborate si diversificate. Aceste doua utilitare impreuna cu un program antivirus adecvat si eventual unul specializat in combaterea atacurilor de tip spyware reprezinta in opinia mea o solutie completa pentru un sistem sigur si bine intretinut.

Cum functioneaza Advanced System Care?

Pe langa scanarea si eliminarea de fisiere nefolositoare, Advanced System Care ofera utilizatorului posibilitatea de a-si proteja calculatorul impotriva virusilor de tip spyware, curatarea registrelor pentru o performanta optimizata a calculatorului, defragmentare de hard-disk, prevenirea instalarii de software malitios precum si monitorizarea setarilor compromise de programe virus.

Pentru download click aici : http://download.cnet.com/Advanced-SystemCare-Free/3000-2086_4-10407614.html?tag=mncol;pop
Cypy_Love_Alexa
Cypy_Love_Alexa
Administrator
Administrator

Mesaje : 27
Puncte : 71
Data de inscriere : 13/05/2010
Varsta : 30

Sus In jos

Optimizare si intretinere PC- software util Empty Re: Optimizare si intretinere PC- software util

Mesaj Scris de CIP Vin Mai 14, 2010 2:03 am

Un progam tot bun ar fi tune up utilites
CIP
CIP
Designer
Designer

Mesaje : 37
Puncte : 41
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Malu Cu Cioate,Galati

Sus In jos

Optimizare si intretinere PC- software util Empty Re: Optimizare si intretinere PC- software util

Mesaj Scris de Cypy_Love_Alexa Vin Mai 14, 2010 2:05 am

frate fa u dak te tot bagi aici lasa-ma frate sa-mi fac treaba ca nu esti u aici eu fac tutoriale nu dau cele mai bune programe o sa fie vremea si lu tune up uilities dar lasama naibi sa fac aici ca eu nu m-am bagat peste tine nicaieri
Cypy_Love_Alexa
Cypy_Love_Alexa
Administrator
Administrator

Mesaje : 27
Puncte : 71
Data de inscriere : 13/05/2010
Varsta : 30

Sus In jos

Optimizare si intretinere PC- software util Empty Re: Optimizare si intretinere PC- software util

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum